Gelecek bizim elimizde!

Türkiye'nin geleceğini Türkler belirleyecek

Transhümanizm

İnsan türü gezegenimizde 200 bin yıldır bulunmaktadır. Ancak sadece son 10 bin yıldır gerçekten insanoğlu “vardır” diyebiliriz. Bunun nedeni, sadece son 10 bin yıldır bilim ve teknolojiyi insanın kullanıyor ve üretiyor olmasıdır.
İlk teknoloji ürünü nedir? Ateş!

Ateş yakma tekniklerini icat etmek, tüm gezegenin kaderini değiştirdi. Yiyecekleri pişirerek yemek, onların sindirilmesine daha az enerji harcamak demekti. Yani daha az gıdayla hayatta kalabilmek demekti. Bu keşif, kaşiflerine büyük evrimsel avantaj sağladı. Bilimsel buluntular bize, insanoğlunun pişirmeyi öğrenmesi ile beyin kapasitesinin büyümesinin doğru orantılı olduğunu gösterdi. Çünkü beynimiz, yediğimiz gıdalardan elde ettiğimiz enerjiyi en çok kullanan organdır.

Daha sonra, köpekleri ve atları evcilleştirme tekniklerini icat ettik. Birkaç farklı kurt türünden ürettiğimiz binlerce çeşit köpek, bugün dünyanın her tarafında en sadık dostlarımız olmaktadır.

Yüzyıllar içinde, belki de aklını kullanan insanların daha çok hayatta kalmasının bir sonucu olarak, insanoğlunun en büyük sorunu olan besin problemini çözdük. Artık gıdalara ulaşmak için kilometrelerce yürüyüşler yapmamıza ve avlanmamıza gerek yoktu. Doğanın incelenmesi ve çalışma sisteminin yavaş yavaş çözülmesi ile bir başka yapay evrim çalışması olan bitki üretimine başladık. Artık bitkilerin doğada kendiliğinden oluşması gerekmiyordu. Akıllı insanların, bu bitkilerin her birinin belirli bir sistem içinde var olduğunu keşfetmesi ile dünya tamamen değişti. Tarım toplumlarının kurulması ile nüfus arttı. Artan nüfus ve çoğalan işler, beraberinde matematiği, ticareti ve dolayısıyla yazıyı doğurdu. Yazı demek, bilginin birikmesi ve bu sayede bilgi üretiminin katlaması demekti.

Motorun icadı, sanayi devrimi, bilgisayar devrimi gibi sıçramalar, hayatın kadere bırakılamayacağının, kontrolü bilim ve teknoloji ışığında ele aldığımızda inanılmaz yerlere gidebileceğimizin en büyük kanıtıydı. Hatta en sonunda insanoğlu, gecelerini süsleyen en güzel inci tanesi olan aya seyahat edebildi.

Sözün kısası, hayatı ve hayatın en temel mekanizması olan evrimi, şansa ve akışına bırakmak, yapılabilecek en büyük aptallıktır. Bilim ve teknolojinin gücünü ele alıp “müdahale” etmek ise, yapılmış ve yapılacak olan en büyük akıllılıktır.

Transhümanist Türk hareketinin temelini bilim oluşturur. Bilimi kullanarak geleceği ve dolayısıyla insan bedenini maniple etmek, en büyük gayemizdir. Bu güne kadar bilim insanları, insan bedenine karşı olan tehditleri kontrol altına almaya çalışmış, bir çok hastalığa çare bulmuştur. Yenilgiye uğratılan her hastalık, insanoğlunun ortalama yaşam süresini arttırmıştır. İnsan bedenini hastalıklardan kurtarmak, yaşlılıktan korumak, her türlü tehdide karşı dayanıklı hale getirmek, bizim için olmazsa olmaz bir zorunluluktur.
Peki ya insanı sadece “ölümsüz” yapmak her sorunu çözecek mi? Tabi ki hayır. teknokrasi ve Türk militarizasyonu konusu, yazı dizisinin sonraki iki bölümünde açıklanacak.