İktidar partisi olarak oyların düştüğünü biliyorsunuz. Hayat pahalılığı ve yozlaşma insanları partiden soğuttu. Bunun farkındasınız. Lakin kitlenizi geri kazanmak için oynadığınız oyun ülkeye zarar veriyor. Bu nefret patlarsa ülkenin tamamı zarar görecek.

Karşı tarafı marjinalleştirmek ve kendi kitlenizi topyekun diğerine düşman etmenin iki kötü sonucu olur:

Birincisi, karşıt kesimdeki milyonlarca kişi gerçekten marjinalleşir ve ülkenin geleceğine çözülmez bir çatışma ortamı bıraksınız. Milyonlarca insanı devletinden soğutursunuz.

O zaman isteseniz de tekrar bir araya getirmeniz mümkün olmaz.
Ülke ebediyyen bölünür.
Olaylar kontrolden çıkar. Bir seçim kazanmak uğruna, geleceğini yok etmeyin bu ülkenin. Siz ülkenin sahibi değilsiniz. Belirli bir müddet yetki alıp ülkeyi ileriye taşımakla görevlisiniz.

İkincisi, karşı kitle tamamen marjinal olmasa bile, kitlelerin birbirine olan nefreti, siyaseti kilitler ve her iki tarafın da yozlaşma hızı artar.
Yozlaşmanın olduğu yerde zeki ve yetenekli insan kalmaz. Beyin göçü artar ve biz birbirini yiyen fakir bir ülke olarak kalırız.
Seçim kazanmanın yolu halkı birinine karşı kışkırtıp kendi kitlenizi nefretle yanınızda tutmak değil, ekonomik atılımlar yaparak insanların hayatını düzeltmektir.

Gelelim Muhalefete.

İktidarın tüm gündem değiştirme hamlelerine, mal bulmuş Mağribi gibi atlıyorsunuz.
Neden?

Aynı taktik sizin de işinize geliyor çünkü. Kitleler birinine düşman oldukça, siz de koltuğunuzu sağlamlaştırıyorsunuz.

Türk halkının %80’i milliyetçi veya muhafazakar seçmenden oluşur.
Bunu çocuklar bile bilir.
Şahsi menfaatlerinizi bi kenara bırakıp halkın gerçek sorunlarını gündemde tutmaya odaklanın ki hem bi şansınız olsun, hem ülke gerçek sorunlarına odaklanıp daha ileriye gitsin.

https://www.instagram.com/insanustuturk/