Sadece yeni gezegenlere gitmek ve oralarda kolonileşmek bile, yeni ırkların, hatta türlerin doğmasına sebep olacaktır. Örneğin, Mars’ta doğan bireyler, oradaki yerçekimi yüzünden, normal insanlardan %66 daha uzun olacaktır.

Dünyada doğan bir çocuk büyüdüğünde 1.80 ise, Marsta doğan kardeşi neredeyse 3 metre boyunda olacaktır. Ayrıca Mars’ta 80 kilo olan bir insan, dünyaya geldiğinde 240 kilo olacaktır. Bu ağırlık değişimine bedenin dayanması çok zordur. Sadece boy ve kiloda değil, insan bedeninin tamamında değişiklikler olacaktır. Radyasyon oranı aşırı yüksek olduğu için, zamanla radyasyona daha dayanıklı bireyler evrimleşecektir. Şartlara uyumlu olmayan bireyler çabucak ölecektir. Ayrıca radyasyon, genlerdeki mutasyon sayısını arttıracak ve evrimleşmeyi-çeşitlenmeyi hızlandıracaktır.

Yeni ten renkleri, yeni beden yapıları, yeni şekilleri, yeni beslenme biçimleri, yeni beyin türleri ve yeni düşünce biçimleri ile Mars insanları; çok da uzun sürmeyecek bir zaman içinde “apayrı bir ırk” hatta “apayrı bir tür” haline geleceklerdir.

https://www.facebook.com/insanustuturk

https://www.instagram.com/insanustuturk/

https://www.youtube.com/insanustuturk