Enerji tüketimi 115 kat, ürün üretimi ise 240 kat arttı. Artışlar katlanarak devam ediyor. İnsan nüfusu çok kısa bir süre içinde 10 milyarı geçecek. Daha da kısa bir sürede 20 milyarı, çok çok daha kısa bir sürede 30 milyarı geçecek. Peki dünya bunu kaldırabilecek mi?

Dünya üzerinde yeni türeyen hastalıkların büyük bir çoğunluğu, insan nüfusunun artmasıyla ilişkilendirilebiliyor. Bu insanların günlük yaşantılarındaki ihtiyaçları karşılamak uğruna, ormanlar yok oluyor. Denizlerdeki yaşam yavaş yavaş son buluyor. Atmosfer kirleniyor ve dünya yaşanmaz bir yer haline geliyor. İnsan denilen tür, on binlerce canlı türünü şimdiden yok etti bile. Yok etmeye de devam ediyor. Eğer böyle giderse, tüm gezegenle birlikte kendisini de yok edecek. Peki biz ne yapmalıyız?

Batıdaki transhümanistler gibi, insan ırkının çoğunun yok edilmesi için planlar mı yapalım? Hayır. Biz farklı bir yöntem uygulayacağız. Basit bir ödül sistemi. Teknokratik bir devletin kontrolündeki kaynak bazlı ekonomi ile, insanlara son derece refah bir hayat sağlayabiliriz. Dünyada milyardan fazla aç insan olduğunu, büyük bir çoğunluğunun hala elektrik ve temiz su gibi ihtiyaçlardan mahrum olduğunu düşünürseniz, son derece cazip bir fırsat olacaktır. Bunun karşılığında ise, insanların hayatı boyunca sadece bir tek çocuk sahibi olmaları şartı kabul edilmelidir. Bu şartın yanı sıra, bu sistemden faydalanan tüm insanlar özel olarak eğitilecekler ve yetenekleri ile devlete hizmet edeceklerdir.

https://www.facebook.com/insanustuturk

https://www.instagram.com/insanustuturk/

https://www.youtube.com/insanustuturk