Çoğu insan bizim söylemlerimizin hayalperest olduğunu düşünüyor. Böyle düşünmeyenlerin çoğu ise bu halkla bir yere varamayacağımıza kanaat getirmişler. Bu iki gruba birkaç soru yöneltmek istiyoruz: Dünyanın en büyük medeniyeti kabul edilen Avrupa, Ortaçağ’da ruhban, burjuva, soylu, köylüler diye 4 parçaya bölünmüş bir halkla, düzensiz orduyla, disiplinsiz bir sistemle sömürü altında eziyet çekerken ve Osmanlı tarafından sürekli dürtüklenirken nasıl bugünkü medeniyeti yarattı?

İslam’ın altın çağı gelmeden önce kabileler halinde yaşayan, kız çocuklarına hayvan muamelesi yapılan, kadınların değersiz olduğu, herhangi bir devlet sistemi olmayan, disiplinsiz pislik bir halk, nasıl oldu da tüm dünyayı etkileyen bir sistem ortaya koyabildi? Beytül hikme gibi tüm dünyayı bilimi ile aydınlatan bir kurumu nasıl inşa edebildi? Matematik, astronomi, geometri, fizik, hatta robotik gibi alanlarda nasıl çığır açabildi? 300 yıl önce Rusların varlığından bile söz edilmezken, neredeyse her Asya devletinin üzerinden geçtiği bu halk, nasıl oldu da şuan dünya devleri arasında gösteriliyor? Asıl can alıcı soru ise şu: Türkiye büyük tarihine, askeri, ekonomik, kültürel gücüne rağmen nasıl oldu da yerinde saymaya devam ediyor? Cevabını biz verelim.

Hiçbir şey yapılabileceğine inanmayan, aşağılık kompleksli bir halkın, her şeyi bildiğini sanması ancak aslında hiçbir şeyi bilmemesi yüzünden. Eğer pes ederseniz, eğer yenilgiye inanırsanız, hiçbir zaman beliniz doğrulmaz. Bir şeyleri başaramasak bile, sürekli engellerle karşılaşsak bile, kolumuzu kanadımızı kesseler bile sürekli ileriye doğru gitmek zorundayız. Bunu yapamazsak sürekli ağlayan, sürekli zırlayan, sürekli ezilen ve sürekli yakınan bir toplum olarak kalmaya devam ederiz. Bizim övünecek atalarımız var fakat böyle giderse torunlarımızın övünecek bir ataları olmayacak. Hatta kendi varlıkları bile olmayacak.

İmkansız diye bir şey yoktur. Her olasılık gerekli şartlar sağlandığında ve gerekli ortamı bulduğunda gerçekleşecektir. Bizim temel amacımız o şartları ve ortamı sağlamak. İşte Avrupa’nın, Arapların, Rusların ve diğer birçok milletin karanlıktan aydınlığa yükselişi bu şekilde gerçekleşmiştir.

Biz asla pes etmeyecek ve yolumuzdan asla dönmeyeceğiz. Biz zafere inanıyoruz. Biz başaracağımıza kesin bir şekilde inanıyoruz. Türk milleti, geleceğin en büyük ve en kudretli milleti olacaktır. Geleceği şekillendirecek ve bunların hepsini bilim ile yapacaktır. Gelecek Bizim Elimizde!

https://www.facebook.com/insanustuturk

https://www.instagram.com/insanustuturk/

https://www.youtube.com/insanustuturk