Her şeyi devletten bekleyen, kendisi hiçbir şey yapmayan, başarısızlıkları için sürekli başkalarını suçlayan, kuru eleştiriden ve bahane üretmekten başka hiçbir işe yaramayan, bu tipik Türk hastalıklarına sahip olan;

Etrak-ı bi idrak, akıl yoksunu Türklere uyarı!

Sen! Senin elinin altındaki internette trilyonlarca kere trilyonlarca bilgi var. Tutturmuş “hükumet şöyle, eğitim sistemi böyle, düzen değişmeden hiçbir şey olmaz” diye zırlıyorsun. Sen ki eğitimsizliğinin, niteliksizliğinin, başarısızlığının suçunu nasıl başkasına atarsın? Dünyanın bilimde ilerlemesini kıskanıyor, ama kendin hiçbir şey yapmıyorsun. Yapmamanın suçlusunu da hep başkalarıymış gibi gösteriyorsun. Böyle bir çağda, bilgi öğrenemedin mi? Newton gibi iki sayfa el yazması okuyacağım diye, veba salgınının ortasında oradan oraya mı gezdin? Tesla gibi iki tane deney aleti almak için aylarca inşaat ameleliği mi yaptın? Giordano Bruno gibi bilgi peşinde koşarken devlet seni diri diri meydanda mı yaktı? Neyi öğrenmek istedin de öğrenemedin? Kitap mı bulamadın? Bilgi mi bulamadın? Tarihteki bilim adamlarının hiçbirisi senin kadar imkana sahip değildi.

Sen! Sen; tüm suçu birilerine, bir şeylere atan ve hiçbir şey yapmamak için daima bahane bulan, nefretten başka hiçbir işe yaramayan zavallı! Sen, bilim ve bilgi selinin ortasında ağzını bir damla suya bile kapatan kör! Sen! Her şeyi devletten bekleyen tipik Türk hastalığına sahip kişi! Elon Musk; 2-3 arkadaşıyla, yurdundan binlerce kilometre ötede, perişan bir öğrenci evinde kalırken, elindeki tek imkan olan bir tek bilgisayarı kullanarak, yazılım öğrenip yeni fikirlerle kodlama yaptı ve yüz milyonlar kazandı. Şimdi ise dünyayı sarsıyor. Sen ise oturmuş, aynı bilgisayar imkanını eğitim sistemine sövmek, birilerini suçlamak ve hiçbir şey yapmamak için bahane üretmeye kullanıyorsun.

Sen! Etrak-ı bi idrak, akılsız Türk! Bu kafayla daha çok ezileceksin!

https://www.facebook.com/insanustuturk

https://www.instagram.com/insanustuturk/

https://www.youtube.com/insanustuturk