Dron saldırıları, Suikastçi dronlar, Silahlı dronlar, İstilacı dronlar. Suikastçi ve ajan dronlar: hedeflerini bir böcek gibi sokabilir. Boyutları oldukça küçük olabilir. Arı gibi iğnesini batırır ya da uzaktan zehirli iğne atabilir. Sessizce ortamdan kaçabilir, Bir odaya bomba bırakabilir ya da kendisi bir bomba olarak kullanılabilir. Gizli yerlere girip, gizli bilgi ve belgeleri kaçırabilir, dinleme yapabilir. Hatta bir bilgisayara USB’sini takıp klavye ve faresini kullanıp bilgi kaçırabilir. Yakalandığında ise kendini imha edebilir. Silahlı asker dronlar: Makinalı tabanca entegre edilmiş dronlardır. Bir kedi veya köpek boyutlarında da olabilir, bir tank veya fil boyutlarında da olabilir Bilgisayardan FPS oyun oynarmışcasına kolayca kontrol edebilirler ya da yapay zeka ile kendi başına hareket edebilirler.

İstilacı dron sürüleri: Yüzlerce hatta binlerce dronun beraber sürü halinde toplu düşmanlara saldırmasıdır. Pervaneleri jiletten daha keskin karşısına çıkan et ve kemikten olan her şeyi parçalarına ayırabilir. Ya da gökten irili ufaklı bomba yağdırabilir. Jiletli ve testereli kanatlı veya pervaneli veya disk şeklinde de olabilir. Bir sinek boyutunda da olabilir, kartal boyutunda da olabilir.

Ayrıca hepsi pervane ile uçan tipte olmak zorunda değildir. Binbir çeşitte dron üretilebilir. Tekerlekli, yerde yürüyen 2 ayaklı, çok bacaklı, zıplayan, tırmanan, toprağı kazan, yılan gibi sürünen, sualtında yüzen, bir duvara yapışıp kendini mermi gibi başka bir yere fırlatabilen, güneş enerjisi ile şarj olup yıllarca bağımsız çalışabilen, versiyonları yapılabilir. Hatta bir şehir efsanesine göre İsrail ordusunda insan eti yiyerek enerji üretebilen İKA’lar üretildiğinden bahsedilir.

https://www.facebook.com/insanustuturk

https://www.instagram.com/insanustuturk/

https://www.youtube.com/insanustuturk