Bilime adanmış birkaç hayatın bir araya gelmesi; bizim için yüz binlerce kişilik kalabalığın gücünden daha önemlidir. Kalabalıklar yönlendirilirler, bir düşünce üretmek yerine başkalarının düşüncelerine göre hareket ederler. Kendi beyinlerini kullanmak yerine, başka beyinlerin ürünleri ile yaşarlar. Kalabalıkların dünyayı değiştirme gücü yoktur. Dünyayı değiştiren, her zaman bir avuç insan olmuştur.

Siz doğru olanı yaparsanız, kendi çizdiğiniz yolda yürürseniz, kalabalıklar siz istemeseniz bile peşinizden gelecektir zaten. Bizim amacımız kalabalıkları peşimizden sürüklemek değil. Bizim amacımız az sayıdaki yüksek kabiliyetli insana ulaşmak. Onları; üstün düşünen her insanın ortak kaderi olan, toplum tarafından sürüklendiği mutlak yalnızlıktan kurtarmaktır. Daha sonra ne mi olacak?

Şöyle örnek verelim; beyindeki 100 milyar farklı hücre, yalnız çalışsaydı 100 milyar işlem yapabilecekti. Ancak onlar koordineli çalışmaktadırlar. Bir araya gelip sinaps bağları kurabilmektedirler. Her bir sinaps bağlantısı fazladan kabiliyet demektir. İnsan beyninde ise, bilinen evrendeki yıldız sayısının tamamından daha fazla sinaps vardır.

https://www.facebook.com/insanustuturk

https://www.instagram.com/insanustuturk/

https://www.youtube.com/insanustuturk