1- Yönetim şekli; yalan, ikiyüzlülük ve riyakarlık rejimi olan demokrasi değil, Türklük şuuru ile donanmış bilim adamları ve teknik uzmanların yönetimi olan Teknokrasi olacak.

2- Devlet başkanının sıfatı; özü Arapça, şekli Avrupai bir isim olan “cumhurbaşkanı” değil, her şeyiyle Türk olan ve sadece Türklere has olan “Kağan” sıfatı olacak.
“Cumhurbaşkanlığı makamı” ismi değil, “Kağanlık otağı” ismi kullanılacak.

3- “Anayasa” ismi değil, “Büyük Türk Töresi” ismi kullanılacak.

4- Hiçbir görev ve makama, layık olmayan kişiler getirilmeyecek. Her işte liyakat, yetenek, beceri, zeka ve Türklük esas alınacak.
Torpil ve adam kayırma suçları, ağır ceza mahkemelerinde görülecek.

5- Irkımızın evlatları; çürümüş eğitim sistemiyle yıllarını kaybetmeyecek. Genlerinde yatan yeteneklere göre özel olarak eğitilecek. Eğitim; gençleri hem hayata hazırlayacak, hem yeteneklerini çıkarıp nitelik haline getirecek, hem de üstün Türklük şuuru edindirecek.

6- Bilim ve teknoloji bizim en büyük silahlarımız olacak. Başkalarının hayal bile edemeyeceği teknolojileri biz geliştireceğiz. Kainatın gizli güçlerini emrimiz altına alacağız.

7- Dünyadaki tüm Türkler tek bayrak altında toplanacak.
Kurt başlı sancağın altında birleşecek.

8- Uluslararası hukuk, demokrasi, insan hakları, barış veya halkların kardeşliği değil,
Sadece ve sadece Türklüğün çıkarları ile hareket edilecek.

9- Güneşsiz ve topraksız tarım fabrikaları ile, yapay rahimlerde büyütülmüş klon hayvan fabrikaları, dağlarımızın altında cayır cayır çalışacak.
Irkımızın evlatları fakirlik, yoksulluk çekmeyecek. Hiç kimseye muhtaç olmayacak.

10- Türk ülkesinde; İslam ve Göktanrı dinleri, resmi dinler olacak.
Müslümanlar hiçbir cemaat, tarikat ve dini oluşuma bağlı olmayacak. Devletin resmi ve profesyonel kanalları tarafından kontrol edilen Halifelik konseyinin fetvalarına göre eğitilip dinini yaşayacak.

11- Unutulan ve kaybolan Göktanrı dininin kayıp metinleri, orijinal hali ile yeniden ortaya çıkarılacak.

12- Türkiye’deki binalar ve şehirler, yeni-dev 3 boyutlu inşa makineleri ve nanorobotlarla yeniden kurulacak. Ucube görünüşlü, estetik yoksunu yapılar yok edilecek.
Çarpık kentleşme ve dayanıksız binalar tarihe karışacak.

13- Ev ve işyeri kiralarını devlet belirleyecek.

14- Türkiye’deki mucitler ve mucit potansiyeli olan herkes, el üstünde tutulacak.
Türkiye, senede 100 bin patent alınan bir ülke olacak.
Dünyaya yüksek teknoloji ürünleri satarak, dünyanın en büyük kapitalist gücü olacak.

15- Parlamento ve meclis adı kaldırılacak.
“Büyük Türk Kurultayı” adı kullanılacak.
Milletvekillerine 130 IQ üzeri olma şartı getirilecek.
Vekiller; ülkenin en başarılı bilim adamları, teknik uzmanları, stratejistler, bilginler, fütüristler ve siyaset bilimcilerden seçilecek.

16- Bilim adamlarına ve mucitlere dokunulmazlık verilecek.

17- Füzyon reaktörü ve muadili teknolojilerle enerji elde edilecek.

18- Ülkede kullanılan araçların tamamı elektrikli olacak.

19- “Endüstri 5” kavramını dünyada hayata geçiren ilk ülke Türkiye olacak.
Devasa fabrikalar, limitli yapay zeka ve ileri robotik teknoloji ile, %98 oranında insansız ve maksimum verimle çalışacak.

20- Yoksulluk ve işsizlik tarihe karışacak. Mesleklerin çoğu ortadan kalkacak ve yeni,”elit” meslekler ortaya çıkacak. Türk ırkının evlatları bu değişime göre eğitilip, iş ve üstün nitelikler edinecek.

21- Askerlik 18 yaşına gelmiş her erkek ve kadın için, 3 aylığına “ertelenmeksizin” mecburi olacak. Bu 3 ay içinde her türlü silah, mühimmat kullanımı öğretilecek ve tam kapsamlı savaş deneyimi yaşatılacak.

22- Zorunlu askerliğin haricinde, 7 milyon kişilik daimi ve profesyonel ordu kurulacak. Bu ordunun 5 milyonu Türklerden oluşacak, 2 milyonu ise Afrika, Ortadoğu gibi bölgelerden devşirilen, çocukluktan itibaren özel olarak eğitilen askerlerden kurulacak.

23- Devşirilen tebaa askerler sadece yurt dışı operasyonlarında kullanılacak ve belirli özel askeri alanlar hariç, Türk anavatanına ayak basmaları yasak olacak.

24- Jandarma ve polis teşkilatları birleştirilip, “Anavatan Muhafızları” ordusu kurulacak. Kır ve Şehir muhafızları olarak iki kısma ayrılacak olan bu ordu, ülke içinde ve tebaa ülkelerde, asayiş ve güvenliği sağlamakla görevli olacak.

25- Türkiye, nükleer savaş başlığı taşıyan yüzlerce kıtalararası balistik füzeye sahip, nükleer bir güç olacak.

26- Türkiye uzay alanında hiçbir ülkeden geri kalmayacak. Aksine, roketlere alternatif yeni itme teknolojileri sayesinde, dünyanın bir adım ötesine geçip, asteorid madenciliğine başlayacak.

27- Sağlık alanında, en radikal teknolojiler kullanılacak. Robotik cerrahi ve özellikle de genetik mühendislik yolu ile tedaviler sıradan bir hal alacak.

28- Hastalık barındıran genler, evli çiftlerin üreme hücrelerinden silinecek. Bebeklere doğmadan önce gen taraması yapılacak ve kronik rahatsızlıklar, genetik terapi ile tedavi edilecek.
Hastalıklı-engelli doğum olmayacak.

29- Türkiye’de engelli hiç kimse olmayacak. Her türlü engel durumu, en ileri genetik mühendislik yöntemleri ile tedavi edilecek.

30- Miyop, hipermetrop gibi görme bozukluklarının tedavileri tamamen ücretsiz ve zorunlu olacak.
Son teknoloji nanobot damlaları ile, gözlerin hasarlı kısımları birkaç haftada ameliyatsız bir şekilde tedavi edilecek.

31- Evliliklerden önce 3 ay zorunlu eğitim olacak. Bu eğitimlerde adayların psikolojik durumları değerlendirilecek. Evliliğin her aşaması için özel eğitim alacaklar ve aile trajedilerinin önüne geçmek için her çift, 6 ayda bir zorunlu aile terapisi alacak.

32- Türk devletinde, sadece Türkler asli vatandaş olacak.
Türk olmayanlar sözleşmeli-tebaa vatandaş olacak.
Bu sözleşmeli-tebaa vatandaşlar, belirli kurallara uymak şartıyla, belirli bölgelerde, devletin sağladığı adalet ve refah altında yaşayacak.

33- Devlete alenen isyan etmiş ve isyan etme potansiyeli taşıyan hal ve hareketlerde bulunanlar, aileleri ile birlikte Kuzey Irak ve Kuzey Suriye’ye sürülecek.

34- Nüfus yoğunluğunun azaldığı yerlere, Doğu Türkistan’dan gelen Uygur Türkleri yerleştirilecek.

35- Başkent, Ankara-Konya arasına sıfırdan inşa edilecek olan “Yeni Ötüken” şehri olacak.

36- Türkiye’nin tüm şehirleri, özel “hızyuvar” kanallarıyla birbirine bağlanacak.
İçinde hava barındırmayan hızyuvar kanalları; hava sürtünmesi olmayacak şekilde, saatte 1000 km hızla giden, limitli yapay zeka tarafından kontrol edilen, yeni nesil elektrikli trenlerin yolu olacak.

37- Tüm şehirlere, şehir içi taşımacılık için mini-hızyuvar hatları yapılacak. Metro, otobüs ve dolmuşlar kaldırılacak.
Şehir içi toplu taşıma tamamen ücretsiz olacak.

https://www.facebook.com/insanustuturk

https://www.instagram.com/insanustuturk/

https://www.youtube.com/insanustuturk