1) Yayılmacı siyaset. Eskiden Türk ordusunun doktrini savunma üzerine kuruluydu. Başka ülkelerin iç işlerine karışılmaz, yayılma amacı güdülmezdi.

Yurt dışında çok önemli fırsatlar elimize geçtiği zaman, “biz yurtta sulh, cihanda sulh görüşümüzden taviz vermeyiz” diyerek, istifa eden genelkurmay başkanları bile olmuştu.

Kimsenin toprağında gözü olmayan, farklı ülkelerden pay koparmak istemeyen, sadece kendi ülkesinin içindeki teröristlere operasyon yapan bir ordu vardı.

Kıbrıs’ta Rumlar, 60’ların ortasından 1974’e kadar 10 yıl boyunca Türkleri öldürüldü. 10 yıllık Türk katliamından sonra, bu beyler “lütfedip” halkın tepkisine karşı duramadıkları için Kıbrıs’a çıkarma yaptılar. Bu çıkarmayı da yarım bıraktılar!

Çıkarmayı yaptıktan sonra da, Kuzey Kıbrıs’ı tekrar güneye bağlamak için yıllarca çabaladılar. Velhasıl, Türkiye bu konuda değişmiştir. Artık Türkiye’nin bir çok ülkede üssü var. Dış olaylara müdahale ediyor, Libya’ya, Somali’ye asker gönderiyor, Suriye’den toprak alıyoruz.

Halen bu durumdan rahatsız olan birileri var. Onlar istiyor ki Türkiye yayılmacı olmasın, ülke içine kapansın. Yurtta sulh, cihanda sulh olsun. Biz dışarıya müdahale etmezsek, onların da bize müdahale etmeyeceğini zannediyorlar! “Ne hakkımız var başka ülkede” diyorlar.

Aptallar! Sanki uluslararası politikada hak-hukuk varmış gibi! Empati yapıyorlar. Doğu Türkistan’daki Türk soykırımına ses çıkaranlara bile “siz Uygurlara destek verirseniz, onlar da PKK’ya destek verir. Biz kimsenin iç işlerine karışamayaız” diyorlar. Zihniyete bak.

Velhasıl, Türkiye bu haliyle bile, yurt dışında onlarca askeri üssü ve egemenlik alanı olan bir ülke hale geldiyse, bir de geleceği düşünün. Türkçü, ırkçı, yayılmacı, bilimci bir iktidar neler yapar, düşünün. Düşünebildiğinizden daha fazlasını yapacağız!

2) Sağlık Sistemi. Erdoğan sağlık alanında Türkiye’yi dünyanın en iyi ülkelerinden birisi haline getirmiştir. Kurulan dev lüks hastanelerin eşi benzeri Amerika’da veya Avrupa’da bile yoktur.

Ayrıca sağlık hizmetlerinin ücretsiz ve bu derece kapsamlı olması, Amerikalı bir vatandaşın aklına hayaline bile gelmeyecek bir şeydir. Amerika’da bir doktorun sizi iyileştirmesi için binlerce dolar para dökersiniz. Türkiye’de ise dilerseniz doktor sizin ayağınıza gelir.

Ayrıca Türk doktorlarının kabiliyeti ve imkanları da aşırı miktarda iyidir. Öyle ki, son yıllarda “sağlık turizmi” ortaya çıkmış, bir çok ülkeden Türkiye’ye tedavi için insanlar gelmiştir.

Biz bu durumu çok daha ileriye taşıyacağız ve hastanelerimizi son teknoloji sağlık sistemleriyle donatacağız. Genetik mühendislikte, hastalık tespit ve tedavisinde dünyanın en ileri ülkesi olacağız. Ülkemizde bir tek engelli vatandaş bile kalmayacak.

En imkansız vakaları bile üstün teknoloji ile tedavi edeceğiz. Sağlıklı ve güçlü bir ırk yaratacağız.

https://alihanbayrak.com/2020/05/11/genetik-islah/

3) Savunma Sanayi. Türkiye, Erdoğan döneminde savunma sanayi konusunda büyük ilerleme kaydetmiştir. Bir çok silah sistemi Türkiye’de yapılmaya başlanmıştır. Türkiye, dünyanın en önde gelen ülkeleri arasına girmiş, dünyaya silah satarak milyarlarca dolar para kazanmıştır.

Nükleer güce sahip olan Pakistan bile, bizden milyarlarca dolara savaş gemisi satın almıştır. İnsansız hava araçlarımız ise hem ülkemizde onyıllardır süren terörün kökünü kazımış, hem de yurt dışı operasyonlarında bize büyük avantaj sağlamıştır.

Erdoğan’ın açtığı bu kapıyı, ileride sonuna kadar gereceğiz ve Türkiye; dünyanın en iyi silahlarından daha iyi silahlar yapan ve dünyanın hemen her yerine yüzmilyarlarca dolarlık silah satan bir ülke haline gelecek. Dünyanın en ileri askeri teknolojileri bizim olacak.

https://www.facebook.com/insanustuturk

https://www.instagram.com/insanustuturk/

https://www.youtube.com/insanustuturk