Gelecek bizim elimizde!

1) Paraya ihtiyacı yoktur. Çünkü para denilen şey, aklını düzgün kullanıp yeni ve kullanışlı sistemler tasarlayabilen herkesin kolayca edinebileceği bir şeydir.

2) Demokrasiye ve partileşmeye ihtiyacı yoktur. Çünkü toplumun geneli; bilimden, insan bedeninin işleyişinden, bu bedenin getirdiği sonuçlardan, evrimsel tarihten, teknolojik tarihten, canlılığın gelişiminin manipülasyonundan, uzaya açılmanın ve üst bir medeniyet kurmanın zorunluluğundan haberi yoktur. Çünkü insanların çoğu canını sıkan gerçeklere göre değil, hoşuna giden yalanlara göre yaşar. Çünkü normal insanlar birçok şeyi anlamazlar ve anlamadığı şeylerden de nefret ederler.

3) Sesini herkese duyurmaya ihtiyacı yoktur. Çünkü tüm ilerlemeyi sağlayacak ve başaracak olan bir avuç insandır.

4) Kendisini zorla birilerine kabul ettirmeye, beyin yıkamaya, ideolojileşmeye ihtiyacı yoktur. Çünkü zaten yeterli zekaya ve bilgiye sahip olan insanlar, insanlığın ilerlemesi için teknolojiyi kullanmanın nasıl bir zorunluluk olduğunu bilirler.

5) Sınırsız bilgiye ihtiyacı vardır. Çünkü bilgi, gelişimi sırtında taşır. Gelişimin sınırsız olması için, bilgi de sınırsız olmalıdır. Bilim; sınırsız sayıdaki bilgiyi bizim için…

View original post 156 kelime daha