Putin’in Genetik Mühendislik Hakkındaki Sözleri

“Farz edelim ki insan, istenen niteliklerde bir insanı oluşturabiliyor. Bu kişi dahi bir matematikçi, dahi bir müzisyen olabilir, fakat korku duymadan, üzüntü veya acıma duygusu olmadan ve acı hissetmeden savaşabilecek bir asker de olabilir. İnsanoğlu çok yakın gelecekte gelişiminin ve varoluşunun çok zor ve sorumluluk isteyen dönemine girebilecek ve şimdi bahsettiğim gelişmeler atom bombasından daha korkunç bir hal alabilir. Yeni teknolojilerin etkili bir şekilde kullanılması ve geniş bir şekilde uygulanması gerekiyor, ancak insanoğlu asla ahlakı unutmamalı. Çünkü ahlakın olmayışı insanın yıkımına yol açabilir. Bir şeyler yaptığımız zaman ve hangi işi yapıyor olsak da asla işimizin ahlaki temellerini unutmamalıyız. Tüm yaptıklarımız, fayda getirmeli, insanı yıkmamalı, bilakis güçlendirmeli.”

Putin, genetik mühendisliğin tehlikeleri konusunda haklıdır. Çünkü bu teknoloji artık öyle bir hal aldı ki, 3-5 kişi bir ev garajında yeni bir canlı yaratabilir. Atom bombaları nasıl tüm dünyada dikkatle denetleniyorsa, genetik mühendislik de daha büyük bir hassasiyetle denetlenmelidir. Çünkü bu işin ucu yok. Bu konuda transhümanizm (insanüstü) kavramına da değinmek gerek. İnsanüstücülük, hiç şüphesiz ki yapay zeka, nanoteknoloji, robotik ve genetik mühendislik ile ilerlemektedir. İnsanın bilim yolu ile gelişip, çok daha üstün bir canlıya bürünmesi, geleceğin yüksek uygarlığının kuruluşuna ön ayak olacaktır. Örneğin Mars’a giden insanlar, karbondioksit soluyacak, radyasyona dayanacak ve düşük yerçekimine karşı koyacak şekilde yeniden dizayn edilebilir.

Bu teknoloji sadece birkaç merkezde bulunmalıdır ve çok sıkı korunmalıdır.

Biz istiyoruz ki; bu merkezler, dünyayı kâr odaklı gören batılıların veya eziklik psikolojisi ile yanan doğuluların değil, geleceğin yüksek uygarlığını kuracak olan Türklerin elinde olsun.

https://www.facebook.com/insanustuturk

https://www.instagram.com/insanustuturk/

https://www.youtube.com/insanustuturk