İnsanüstü Türk Hareketi’nin “Kutup Reaktörü” projesi

Geleceği tahmin etmekten daha önemli bir şey varsa, o da geleceği tasarlamaktır. Bizler yarını, bir ay sonrasını, bir yıl sonrasını planladığımız gibi, 10 yıl sonrasını ve 50 yıl sonrasını da planlıyoruz. 2054 yılı için tasarladığımız bir projemizi sizlere açıklayacağız.

Teknokratik Türk Devleti olarak ısrarla hak talep edeceğimiz yerlerden bir tanesi de kutup bölgeleridir. O bölgelerin milyonlarca yıllık jeolojik ve biyolojik tarihi içinde barındırması, el değmemiş madenlere ev sahipliği yapması gibi durumlara ek olarak, kutuplar dünyanın en büyük enerji santraline dönüşme kapasitesine sahiptir.

Süperiletken maddelerin gelecekte daha bol ve hızlı üretimi sağlandığında; buna derin sondaj teknolojisi de eklendiğinde, Antarktika’dan magmaya uzanan bir delme işlemi başlatacağız. Bu hat üzerine döşenen süperiletkenler, magma içerisinde bulunan en az 2000 derecelik muazzam sıcaklığı yer kabuğuna kesintisiz bir şekilde ulaştıracak. (Bu hattın çapı 1 metre de olabilir, 50 metre de.) En az 2000 derecelik magma sıcaklığı ve eksi 93 dereceye varabilen kutup soğukluğu bir araya geldiğinde, ısı farkından enerji üretmeyi sağlayan dev sistemlerin yardımı ile bu sıcaklık farkı enerjiye dönüştürülecek.

Günümüzde kullanılan sıcaklık farklarını enerjiye çeviren sistemler ise çok ilkeldir. Bunların teknolojisini de o zamana kadar geliştirmek boynumuza borçtur.

Not: Magma sıcaklığına ulaşıp, bu sıcaklığı standart su ısıtılarak yapılan ve buhar gücü ile çalışan reaktör sistemleri için de kullanacağımızı daha önce “magma reaktörü” makalemizde açıklamıştık.

İnsanüstü Türk Paylaşımlarından alınmışdır.