Transhümanizm; dünyanın birçok farklı noktasında, farklı grup ve ülkeler tarafından, birçok farklı şekilde kullanılmaktadır.

Bu düşünce şeklini kimisi hastalıkları tedavi etmek için kullanırken, kimisi de ölüm makineleri yaratmak için kullanıyor. Zihnine ve bedenine müdahale edilmiş askerler de bu ikinci gruba giriyor.

Peki neden öldürmek için özel olarak asker üretilir?

İnsanların büyük bir çoğunluğu, “empati” gibi genetik özellikler taşırlar. Kendi türüne karşı sevgi beslemektedirler. Orduları, bir ülkeye saldırtmak için kullanabilirsiniz ancak söz konusu aşırı zor görevleri başarmak veya kesin bir soykırım yapmak ise, normal askerler büyük ölçüde işe yaramayacaktır. Nazi Almanya’sında dahi, sivilleri vurma emri alan normal askerlerin, birçok kez emirlere uymadığı rapor edilmiştir. Tüm pis işleri halleden ve emirleri sorgusuz yerine getiren Waffen SS içindeki “ölüm mangaları” mensupları bile, bir süre sonra psikolojik bozukluklar sebebi ile farklı birimlere yollanmışlardır.

Düşünmeyen, sorgulamayan, sadece emirlere itaat eden ve en önemlisi de tam bir vicdansızlık emaresi olan askerler, bu tür işler için olmazsa olmazdır. Üstelik bu askerler acıyı ve korkuyu hissetmiyorsa, kat be kat daha kullanışlı olacaktır.

Bu “ihtiyacı” karşılamak için ilk elle tutulur çalışmalar soğuk savaş döneminde başladı. Bu çalışmalar ciddi anlamda gizli yürütüldüğü için elimizde fazla bilgi yok. Ancak şu ana kadar bu konuda sadece belli başlı birkaç ülkenin (ABD, İngiltere, Rusya, Çin) mesafe kaydettiğini söyleyebiliriz.

Soğuk savaşın ilk döneminde, bu tür askerler yaratmak için genellikle kimyasal yöntemler kullanılıyordu. Ancak zaman geçtikçe genetik bilimi ilerledi, bu gelişmelere son dönemlerde robotik çalışmalar da eklendi.

Eskiden sadece üşümeyen, acıkmayan, korkmayan, vicdan azabı hissetmeyen askerler yaratılmaya çalışılıyorken, zaman geçtikçe bunların üzerine “ıskalamayan, kurşun geçirmeyen, patlayıcılardan etkilenmeyen, ısı ve hareket algılayıcı sensörlere sahip, insani hiçbir duygu barındırmayan ve görevini başarana kadar asla durmayan” özellikleri de eklendi. Teknoloji geliştikçe bu ve benzeri silahlar da hızla gelişecektir.

Son olarak; sakın unutmayın ki yapılan her silah, bir gün mutlaka kullanılır. Eğer üzerinize doğrultulacağından emin olduğunuz bir silah varsa, siz de aynı ölçüde tedbir almalısınız. Aksi halde sonuçlarını peşin peşin kabullenmiş olursunuz.

https://www.facebook.com/insanustuturk

https://www.instagram.com/insanustuturk/

https://www.youtube.com/insanustuturk

İnsanüstü Türk Paylaşımlarından alınmışdır.